• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Година класного керівника, проведена в 10 класі. Тема. Наркоманія – дорога до СНІДу, дорога в нікуди.

Година класного керівника, проведена в 10 класі. Тема. Наркоманія – дорога до СНІДу, дорога в нікуди.

2015-12-02

/Files/images/rk_2015/gkk/10_klas/Зображення1490.jpg

Тема. Наркоманія – дорога до СНІДу, дорога в нікуди

Мета. Поглибити знання учнів про наркоманію, її причини та наслідки, шляхи подолання; поглибити знання учнів про СНІД як один із наслідків наркоманії; виховувати в учнів потребу вести здоровий спосіб життя.

Перебіг заняття

І. Вступне слово вчителя

Слово «наркоман» ми чуємо доволі часто. А який він?

ІІ. Вправа «Розшифрування»

Небезпечний, нервовий

Агресивний

Розчарований

Кволий, кримінальний злочинець

Обмежений

Малозабезпечений

Апатичний, асоціальний

Невпевнений у собі, неврівноважений

Учитель

Наша розмова сьогодні присвячена проблемам величезної ваги, тому що від їх вирішення залежить не просто майбутнє, щасливе життя суспільства, а життя взагалі. Ми поговоримо про наркоманію.

У нас є дослідники-наркологи.

ІІІ. Рольова гра «Нарколог»

Наркоманія – хвороба особлива, багато в ній зовсім не зрозумілого нам. Чому, наприклад, вона виникає, в основному, в молоді? Чому в однієї молодої людини не виникає пристрасті до вживання наркотику, а інша без цього зілля не може існувати? Мабуть, причин багато. Але все-таки головним винуватцем трагедії є сам наркоман. Тому треба не замовчувати проблеми наркоманії, а говорити про страхітливі наслідки цієї біди.

ІV. Бесіда

1. Які речовини називають наркотиками?

2. Що таке наркоманія?

3. Розкрийте зміст абревіатури СНІД.

4. Як СНІД передається?

5. Що таке “група ризику”?

6. Хто до неї входить?

V. Нарколог

Скільки їх, доріг в безодню. Із соку маку виготовляють морфій, героїн, лауданум – це опійна наркоманія. Опійна наркоманія розвивається надто швидко. Морфіністи через невеликий проміжок часу втрачають вагу, старіють, пропадає статевий потяг, розвиваються захворювання печінки і нирок.

Існує наркоманія, пов’язана із вживанням препаратів коноплі. В ній є речовини, які викликають яскраві галюцинації. Гашиш, анаша, маріхуана – це все наркотичні речовини, які містяться в різних видах коноплі. В таких хворих посилюється апатія, на передній план висувається психічна залежність.

Однією з найдавніших є кокаїнова наркологія. У кокаїністів досить часто буває галюцинація, переоцінювання власних можливостей, апатія, відсутність апетиту.

Можна навести величезну кількість назв наркотичних засобів, але результат їх дій один. Наркомани, які звикли збуджувати себе зіллям, стають соціально небезпечними, йдуть на все, щоб придбати необхідний для них препарат. Злодійство, проституція, вбивство – всі засоби для них добрі. Мало хто з наркоманів доживає до зрілого віку.

А скільки знаменитостей стали жертвами пагубної звички!

VІ. Поліцейський

Ця історія трапилася рано-вранці 3 жовтня 1849 року. На землі лежав виснажений чоловік, який іноді подавав слабкі ознаки: щось белькотів, злякано оглядався, несподівано усміхався. Поліцейський довго дивився на чоловіка, ніяк не міг зрозуміти, що з ним трапилося: нібито і п’яниця, але не зовсім типовий. Раптом поліцейський зрозумів. Це ж був наркоман. Їх тут стало з’являтися багато. Поліцейський заніс чоловіка в лікарню. Той був без свідомості і, не приходячи до тями, помер. Лише через деякий час з’ясувалось, що це був великий американський письменник Едгар Аллан По (1809-1849).

VІІ. Виступ ведучих

1-й ведучий. Приблизно в 1984-1985 роках розпочалась епідемія не вивченої на той час хвороби, яка вражала імунну систему організму, в результаті чого людина ставала беззахисною перед будь-яким мікроорганізмом – СНІД.

2-й ведучий. Наркоманія страшна, бо людина, яка стала на її шлях, втрачає людське обличчя. Але сьогодні наркоманія страшна і СНІДом, оскільки наркомани користуються не стерилізованими шприцами.

1-й ведучий. Західно німецький журнал “Шпігель” (“Дзеркало”) надрукував інтерв’ю з двома наркоманами, з якого стають зрозумілі шляхи поширення СНІДу серед наркоманів.

VІІІ. Гра «Інтерв’ю»

(Далі розмова продовжується як інтерв’ю).

Журналіст. Де ви берете гроші на наркотики?

Мартин. Краду.

Бригіта. Пропоную себе за 5 марок.

Журналіст. Чи є у вашому життя ще щось, крім наркотиків?

Бригіта. У мене – нічого. Я йду або на панель, або сплю, або знаходжусь в кімнаті і дивлюся в стелю.

Мартин. З того часу як я перестав красти, я майже весь час знаходжусь в кімнаті і дивлюся в стіну, чекаю, поки прийде Бригіта, щоб можна було купити чергову дозу героїну.

Журналіст. Вас не лякає, що під виглядом героїну вам дадуть щось не те?

Мартин. Така небезпека існує. Подруга знайомого нещодавно померла після інфекції.

Журналіст. Завтра те ж саме може трапитись з вами...

ІХ. Виступ ведучих

2-й ведучий. Ця розмова з кореспондентами “групи ризику” ще раз примусила кожного з нас задуматись над змістом життя кожного.

1-й ведучий. Наркоманія – це жахливо. В профілактиці наркоманії немає поганих чи хороших методів, усі засоби добрі, якщо вони попереджують це зло.

2-й ведучий. Ось і все. Наша розмова підійшла до завершення. І кожному з нас потрібно вчитися, працювати і дбати про себе, своє життя.

Кiлькiсть переглядiв: 311

Новини

Опитування

Який Ваш улюблений предмет?

Календар

Попередня Квітень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930