І. Загальна частина

1.1. Положення (далі Положення) про дошкільний підрозділ Чайковицького НВК «СЗШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» Рудківської міської ради Самбірського району Львівської області визначає основні засади діяльності закладу дошкільної освіти.

1.2. У цьому Положенні терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України “Про освіту” та “Про дошкільну освіту”.

1.3.Дошкільний підрозділ Чайковицького НВК( далі Дошкільний підрозділ) у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України “Про освіту”, “Про дошкільну освіту”, іншими нормативно-правовими актами, рішеннями (розпорядженнями) засновника або уповноваженого ним органу, цим Положенням та власними установчими документами.

1.4.Дошкільний підрозділ освіти є суб’єктом освітньої діяльності у сфері дошкільної освіти та провадить свою діяльність відповідно до Статуту Чайковицького НВК «СЗШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» Рудківської міської ради Самбірського району Львівської області.

1.5.Типом закладу дошкільного підрозділу є дитячий садок — заклад дошкільної освіти для дітей віком від трьох до шести (семи) років (для дітей з особливими освітніми потребами — від трьох до семи (восьми) років), де забезпечуються їх розвиток, виховання і навчання відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти, у складі якого на підставі письмового звернення одного з батьків або іншого законного представника дитини з особливими освітніми потребами утворюються інклюзивні групи.

1.6.Утворення, реорганізація, ліквідація або перепрофілювання (зміна типу) дошкільного підрозділу здійснюється відповідно до законодавства.

ІІ. Зарахування до дошкільного підрозділу, переведення та відрахування

2.1. Прийом заяв про зарахування дітей до дошкільного підрозділу організовується з використанням системи електронної реєстрації, посилання на яку розміщене на сайті закладу, запровадженої згідно з рішенням засновника.

2.2. Зарахування дітей дошкільного підрозділу здійснюється директором протягом календарного року на вільні місця у порядку черговості надходження заяв про зарахування. Заява про зарахування подається особисто одним із батьків або іншим законним представником дитини

2.3. Зарахування дитини здійснюється згідно з відповідним наказом директора

2.3.1. До заяви про зарахування дитини до дошкільного підрозділу додаються:

· копія свідоцтва про народження дитини;

· медична довідка, видана відповідно до статті 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, разом з висновком про те, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти.

· для зарахування дитини з особливими освітніми потребами до дошкільного підрозділу та утворення інклюзивних груп до заяви про зарахування додається висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.

2.3.2. Для зарахування дитини з інвалідністю до дошкільного підрозділу до заяви про зарахування додаються:

· копія медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років, виданого лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я,

· або копія посвідчення особи, яка одержує державну соціальну допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”;

· копія індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю.

2.4. Першочергово до дошкільного підрозділу зараховуються діти, які: проживають на території обслуговування , є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які вже здобувають освіту в закладі; належать до категорії дітей з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушеннями інтелектуального розвитку та/або сенсорними та фізичними порушеннями; належать до категорії дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані під опіку, а також усиновлених дітей; діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів; мають право на першочергове зарахування до закладів освіти ( діти учасників АТО) відповідно до закону.

2.4.1. Під час подання заяви про зарахування дитини до дошкільного підрозділу один з батьків або інший законний представник дитини повинен пред’явити оригінал документа, що підтверджує право на першочергове зарахування дитини, та зазначити його реквізити у заяві. У разі коли право на першочергове зарахування не підтверджено, дитина зараховується до державного (комунального) закладу дошкільної освіти на загальних підставах.

2.4.2. Після зарахування до дошкільного підрозділу дітей, які належать до категорій, визначених цим пунктом, здійснюється зарахування на вільні місця інших дітей, батьками або іншими законними представниками яких подано в установленому порядку заяви про зарахування відповідно до віку дитини.

2.5. Переведення вихованців з однієї вікової групи до іншої та формування його новостворених груп здійснюється щороку наприкінці літнього періоду, але не пізніше 31 серпня.

2.6. Для переведення вихованця з одного державного (комунального) закладу дошкільної освіти до іншого один з батьків або інший законний представник дитини повинен подати директору заяву про зарахування дитини письмово.

2.7. Директор впродовж десяти робочих днів з дати надходження такої заяви інформує заявника про можливість зарахування дитини до відповідного закладу дошкільної освіти із зазначенням кінцевого строку подання необхідних документів.

2.8. Переведення вихованця із державного (комунального) закладу дошкільної освіти до іншого державного (комунального) закладу дошкільної освіти відбувається на підставі заяви одного з батьків або іншого законного представника дитини, що подавав заяву про зарахування (крім випадків, коли за рішенням органу опіки та піклування або суду місце проживання дитини визначено з іншим із батьків).

2.9. За вихованцем зберігається місце у дошкільному підрозділі у літній період та у таких випадках:

· у разі хвороби вихованця, його санаторного лікування, реабілітації;

· у разі карантину в закладі дошкільної освіти;

· на час відпустки одного з батьків або іншого законного представника дитини.

2.10. Відрахування вихованців з дошкільного підрозділу може здійснюватися: за заявою одного з батьків або іншого законного представника дитини, що подавав заяву про зарахування (крім випадків, коли рішенням органу опіки та піклування або суду місце проживання дитини визначено з іншим із батьків); на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у закладі дошкільної освіти відповідного типу; у разі досягнення вихованцем станом на 1 вересня повних семи років (для дітей з особливими освітніми потребами — повних восьми років), що передбачає його відрахування до 31 серпня поточного року; у разі переведення вихованця до іншого закладу дошкільної освіти; у разі невідвідування дитиною закладу дошкільної освіти протягом двох місяців підряд упродовж навчального року без поважних причин.

2.10.1. Директор зобов’язаний письмово із зазначенням причин повідомити одного з батьків або іншого законногопредставника дитини про відрахування дитини не менш як за десять календарних днів до такого відрахування.

2.10.2. Забороняється відрахування дитини із дошкільного підрозділу з інших підстав, ніж визначено цим пунктом.

2.10.3. Відрахування здійснюється відповідним наказом директора.

3. Структура та організація діяльності дошкільного підрозділу

3.1. Дошкільний підрозділ з денним режимом перебуванням розрахований на дві різновікові групи та наповнюваністю не більше 20- 24 дитини у кожній. Власник може встановлювати меншу від нормативів наповнюваність груп дітьми у дошкільному навчальному підрозділі.

3.2. Комплектування групи за віком передбачає перебування в ній дітей одного віку або з різницею у віці.

3.3. Навчальний рік у дошкільному підрозділі починається 1 вересня і закінчується 15 червня наступного року. Оздоровчий період починається 15 червня і закінчується 15 серпня.

3.4. Дошкільний підрозділ працює за п'ятиденним робочим тижнем протягом 10,5 годин з 8.00 до 18.30. Вихідні дні: субота, неділя, святкові дні.

3.5. Тривалість занять у дошкільному підрозділі становить: у різновіковій групі – від 20 до 25 хвилин.

3.6. Режим роботи, час на активний відпочинок та харчування встановлюється відповідно до педагогічних та санітарно-гігієнічних вимог та затверджується директором закладу

3.7. Дошкільний підрозділ забезпечує збалансоване 3-х разове харчування дітей, необхідне для їх належного розвитку, а також дотриманням принципів здорового харчування.

3.8. Контроль за організацією та якістю харчування, закладкою продуктів харчування, кулінарною обробкою, виходом страв, смаковими якостями їжі, санітарним станом харчоблоку, правильністю зберігання, дотриманням термінів реалізації продуктів покладається на медичного працівника, бракеражну комісію, що затверджена наказом директора закладу та заступника директора, до функціональних обов’язків якого включені питання контролю за якістю харчування.

3.9. У дошкільному підрозділі діти забезпечуються постійним медичним обслуговуванням, що здійснюється медичним працівником, що входять до штату закладу

3.10. Медичний працівник здійснюює контроль за дотриманням санітарного законодавства, моніторинг стану здоров’я та контроль виконання індивідуального плану щеплень та профілактичних медичних оглядів дітей, надання домедичної допомоги у невідкладному стані, інформування батьків або інших законних представників про стан дитини та організацію заходів для госпіталізації (у разі показань).

3.11. Чайковицький НВК надає приміщення і забезпечує належні умови для роботи медичного працівника та проведення лікувальнопрофілактичних заходів.

3.12. У дошкільному підрозділі відповідно до статутних цілей і завдань можуть реалізовуватись освітні програми і надаватись платні послуги на договірній основі за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

4. Освітній процес у закладі дошкільної освіти

4.1. У дошкільному підрозділі освітній процес включає розвиток, виховання, навчання його вихованців і відбувається відповідно до освітньої програми. Зміст дошкільної освіти визначається Базовим компонентом дошкільної освіти.

4.2. Освітній процес у дошкільному підрозділі здійснюється за освітніми програмами, рекомендованими МОН України.

4.3. Рішення про обрання та використання освітньої програми схвалюється педагогічною радою та затверджується його керівником.

4.4. Здобуття дошкільної освіти дітьми з особливими освітніми потребами здійснюється за окремими програмами і методиками, розробленими на основі Базового компонента дошкільної освіти МОН, за погодженням з МОЗ.

4.5. Для забезпечення індивідуалізації освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами відповідно до висновку інклюзивноресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини, індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю (за наявності) складається індивідуальна програма розвитку, що розробляється командою психолого-педагогічного супроводу.

4.6. На основі освітньої програми педагогічна рада закладу визначає план роботи з дошкільної освіти на навчальний рік та включає його до річного плану роботи Чайковицького НВК

4.7. Розклад організації освітнього процесу в дошкільному підрозділі затверджується керівником закладу до початку навчального року.

4.8. Надання додаткових освітніх послуг, які не визначені Базовим компонентом дошкільної освіти, запроваджується лише за згодою одного з батьків або іншого законного представника дитини. Додаткові освітні послуги надаються за рахунок коштів батьків або інших законних представників дитини, фізичних та юридичних осіб на основі угоди, укладеної між одним із батьків або іншим законним представником дитини та закладом дошкільної освіти в межах гранично допустимого навантаження дитини.

5. Учасники освітнього процесу

5.1. Учасники освітнього процесу визначені статтею 27 Закону України “Про дошкільну освіту”.

5.2. Права та обов’язки учасників освітнього процесу визначаються згідно із законодавством.

5.3. Педагогічні працівники закладу дошкільної освіти у партнерстві з батьками або іншими законними представниками дитини забезпечують єдність навчання, виховання і розвитку вихованців у рамках освітнього процесу, створюють безпечне освітнє середовище, вільне від будь-яких проявів насильства та булінгу (цькування).

5.4. Учасники освітнього процесу взаємодіють на основі поваги один до одного, дотримання правил внутрішнього розпорядку та цього Положення.

5.5. Права, обов’язки та соціальні гарантії інших працівників дошкільного підрозділу регулюються трудовим законодавством та трудовими договорами.

5.6. Педагогічні та інші працівники дошкільного підрозділу несуть відповідальність за збереження життя, фізичного і психічного здоров’я вихованців згідно із законом.

5.7. Працівники дошкільного підрозділу проходять періодичні безоплатні медичні огляди в установленому законодавством порядку.

5.8. До основних обов’язків медичного працівника, який безпосередньо забезпечує медичний супровід дошкільного підрозділу, належить:

· моніторинг стану здоров’я, фізичного та нервово-психічного розвитку дітей, надання їм невідкладної медичної допомоги;

· здійснення контролю за своєчасністю проходження медичних оглядів, у тому числі поглиблених, організація виконання профілактичних та оздоровчих заходів, оцінка їх ефективності;

· здійснення контролю за організацією та якістю харчування, дотриманням раціонального режиму освітньої діяльності, навчального навантаження;

· медичний контроль за виконанням санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів;

· проведення санітарно-просвітницької роботи серед дітей, батьків або інших законних представників дитини та працівників закладу.

6. Управління закладом дошкільної освіти

6.1. Керівництво дошкільним підрозділом здійснює його директор.

6.2. Керівник закладу здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність дошкільного підрозділу.

6.3. Повноваження (права і обов’язки) та відповідальність керівника визначаються законом та установчими документами

6.4. Колегіальним постійно діючим органом дошкільного підрозділу є педагогічна рада Чайковицького НВК, повноваження якої визначаються установчими документами закладу.

6.5. У закладі дошкільної освіти можуть діяти органи самоврядування працівників такого закладу, органи батьківського самоврядування, інші органи громадського самоврядування учасників освітнього процесу. Повноваження, засади формування та діяльності органів громадського самоврядування визначаються Законами України “Про освіту”, “Про дошкільну освіту” та установчими документами закладу освіти.

6.6. Фінансово-господарська діяльність закладу дошкільної освіти провадиться відповідно до Бюджетного кодексу України, Законів України “Про освіту”, “Про дошкільну освіту”, “Про місцеве самоврядування в Україні” та інших нормативно-правових актів.

6.7. Штатний розпис дошкільного підрозділу встановлюється відповідно до законодавства на основі Типових штатних нормативів закладів дошкільної освіти, затверджених МОН за погодженням з Мінфіном.

6.8. Утримання та розвиток матеріально-технічної бази дошкільного підрозділу, у тому числі забезпечення універсального дизайну та розумного пристосування, фінансуються за рахунок коштів засновника закладу та інших джерел, не заборонений законодавством.

Кiлькiсть переглядiв: 252

Новини

Опитування

Який Ваш улюблений предмет?

Календар

Попередня Квітень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930